• Šport
09. april 2019
OBČINSKI TEST HOJE PO PEŠPOTI

V četrtek, 28. marca, je v Taboru na lokaciji nove občinske sprehajalne poti bilo mogoče preveriti svojo telesno pripravljenost. Občinski test hoje je s sodelovanjem Občine Tabor organiziral Center za krepitev zdravja Spodnje Savinjske doline, ki deluje v okviru Zdravstvenega doma Žalec. Zahvala za sodelovanje pri organizacijskih zadevah gre tudi tamkajšnjemu Bistroju Sonja Kobale, s.p.
Testa hoje se je udeležilo 18 udeležencev, ki so opravili enega izmed treh preizkusov – test hoje na 2 km, 6 minutni preizkus hoje ali 2 minutni preizkus stopanja na mestu. Vsak udeleženec, ki je želel preveriti svojo telesno zmogljivost, je glede na rezultate bil deležen tudi svetovanja, kako svojo zmogljivost izboljšati in kakšna telesna aktivnost bi bila za njegovo zdravje najbolj primerna.
Za vse tiste, ki ste tokratni občinski test hoje zamudili, bo naslednja priložnost za to 16. maja od 16. do 18. ure na nogometnem igrišču na Vranskem. Vabljeni!

»Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada."

Rok Repas, Center za krepitev zdravja SSD

FOTO GALERIJA