• Društva
27. junij 2019
OLEPŠEVALNE AKTIVNOSTI TURISTIČNEGA DRUŠTVA TABOR

Naša lokalna skupnost je  pod okriljem članov Turističnega društva Tabor v zadnjem obdobju deležna vrste zanimivih olepšav.
Najbolj udarna je bila namestitev kolesa na eno izmed  tabel na vstopu v Občino Tabor, s čimer so želeli poudariti, da skozi občino potekajo številne kolesarske poti, ki  so namenjene tako rekreativnemu kakor tudi gorskemu kolesarjenju in vodijo do ogleda vrednih naravnih in drugih lepot naših naselij.
S cvetjem so ozaljšali gredico pri Pihlbirtu, cvetlična korita pri Domu krajanov in lepo uredili svojo turistično pisarno. Ob pomembnejše objekte  so namestili vrsto lesenih, ročno izdelanih in lepo poslikanih tabel, ki nakazujejo bližino pošte, trgovine, vrtca..
Poleg olepševanja zunanje okolice pa so se lotili tudi urejanja občinske avle, ki skoraj vsak mesec zaživi v novi podobi, bodisi na temo različnih praznikov in običajev ali pa opravil, značilnih za posamezni letni čas. Marsikateri obiskovalec občinske stavbe z veseljem postoji v avli in občuduje domiselne postavitve in jih fotografira.
Delo pridnih rok so tudi unikatna oblačila s pridihom srednjega veka, ki so si jih člani društva letos prvič nadeli nadeli ob prazniku Občine Tabor in pa domiselni pustni kostumi, ki so s svojo barvitostjo popestrili letošnjo maškarado.
Ob koncu preteklega leta so nas prijetno presenetili z unikatnimi novoletnimi voščilnicami in priložnostnimi darili.
Svoje ideje za ustvarjanje črpajo iz zgodovinskih dogodkov na našem območju, katerih rdeča nit je prepovedana ljubezen grofa Friderika Celjskega in Veronike Deseniške.
Največje zadovoljstvo po opravljenem delu društvu prinašajo prijazni in pohvalni komentarji  prebivalcev in obiskovalcev naše lepe občine.

Besedilo in foto: Saša Zidanšek Obreza

FOTO GALERIJA