• Društva
07. avgust 2018
TEKMOVANJE S STARIMI ROČNIMI BRIZGALNIMI

V soboto, 5. avgusta, je PGD Braslovče organiziralo 7. tekmovanje s starimi ročnimi in z motornimi brizgalnam, ki je bilo hkrati predzadnje v letošnje ligi Savinjsko-Šaleške regije, zaključek tekmovanj pa bo v soboto 11. avgusta na Vranskem.

Ob začetku tekmovanja so z minuto molka počastili spomin na pred nekaj dnevi umrlega člana veterana Štefana Matka, ki je bil eden od pobudnikov za ustanovitev ekipe v Braslovčah. Nastopilo je 13 ekip. Najbolj oddaljena je bila ekipa PGD Markovci iz Prekmurja.

Pri tekmovanju se točkuje starost in avtentičnost brizgaln, originalnost tekmovalnega orodja, starost in izvirnost osebne opreme tekmovalcev ter hitrost zbijanja tarče. Brizgalna mora biti stara 50 in več let.

Pri motornih brizgalnah je pri moških zmagala ekipa PGD Kapla-Pondor, drugi so bili gasilci iz Topolšice in tretji PGD Parižlje-Topovlje. Pri ženskah je zmagala ekipa PGD Topolšica, druga je bila Kapla-Pondor. Pri moških z ročnimi brizgalnami je največ znanja in hitrosti prikazala ekipa Požarne brambe Vransko, ki je nastopila z ročno brizgalno iz leta 1886, druga je bila ekipa PGD Braslovče, tretja Letuš, pri ženskah z ročnimi brizgalnami je nastopila samo ena ekipa in sicer iz PGD Braslovče.

Prireditve so se udeležili predstavnik SAŠA regije Janko Žuntar, namestnik predsednika GZ Žalec Milan Pustoslemšek, župan Občine Braslovče Branimir Strojanšek in drugi gostje, ki so podelili pokale ter pozdravili udeležence in pohvalili organizacijo tekmovanja.

Foto in tekst: Tone Tavčer