• Evropski projekti
31. marec 2016
Alenka Kreča Šmid
Novi prosilci po hrani so večinoma iz žalske občine

Žalec, 24. 3. 2016 – V začetku marca je žalsko območno združenje Rdečega križa razdeljevalo hrano socialno ogroženim ljudem. Od zadnje delitve hrane septembra lani se je število novih prosilcev povečalo.

V žalskem centralnem skladišču so razdelili hrano iz Sklada EU za najbolj ogrožene: moko, fižol, pelate, mleko, testenine in riž ter jabolka bližnjih sadjarstev iz ruskega embarga. V primerjavi z zadnjo delitvijo hrane septembra lani se je število novih prosilcev po hrani povečalo za 47 družin. Tako je po novem 529 upravičenih družin za prejem humanitarne pomoči. V teh družinah so v povprečju štirje člani. V tem času so največ povpraševali po različni humanitarni pomoči Polzelani, največ novih upravičenih pa je iz žalske občine.
Prosilci so morali prinesti nova dokazila o prihodkih, na osnovi katerih Komisija za socialno dejavnost ugotavlja upravičenost do prejema humanitarne pomoči. Naslednja delitev hrane bo predvidoma junija. Projekt je sofinanciran iz Sklada za evropsko pomoč najbolj ogroženim in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti.
Več informacij:
Pavla Artnik, predsednica RKS – OZ Žalec, tel.: 051 457 661;
Matjaž Črešnovar, sekretar RKS – OZ Žalec, tel.: 041 601 751.

OZ RK Žalec