• Lokalne skupnosti
09. april 2018
PODPIS POGODBE O SKUPNI INVESTICIJI ZA ZAGOTAVLJANJE VARNE PITNE VODE

V četrtek,  05.4.2018,  je bila v prostorih Občine Tabor podpisana pogodba o skupni investiciji za zagotavljanje varne pitne vode na območju Občin Tabor, Braslovče in Prebold.
Vodovodni sistem Tabor s pitno vodo oskrbuje približno štiri tisoč uporabnikov  na območju občin Tabor, Prebold in Braslovče. Vodni viri, ki oskrbujejo vodovodni sistem so:  Zajetje Ojstrica,  Zajetje Križnikov mlin in  Zajetje Tonov izvir.
Priprava pitne vode, s katero se zagotovi skladnost in zdravstvena ustreznost, se izvaja v Vodohranu Tabor. Priprava je lahko kompletna, lahko pa je omejena le na dezinfekcijo.
Dezinfekcija pitne vode je postopek,  s katerim uničujemo bolezenske mikroorganizme in preprečujemo širjenje nalezljivih bolezni, ki jih povzročajo mikroorganizmi in se prenašajo s pitno vodo. Dezinfekcija je zato  nujen postopek v pripravi pitne vode.
Kvaliteta naše pitne vode je dobra, da pa bi jo še izboljšali, bo izvedena še  dodatna priprava pitne vode na vodnih virih Ojstrica in Križnikov mlin, avtomatiziral pa se bot tudi sistem v Vodohranu Tabor.
Z navedeno investicijo se bo povečala predvsem varnost oskrbe s pitno vodo na celotnem območju to je od vodnega vira, pa vse  do uporabnika. Vrednost investicije bo znašala cca. 29.800 EUR in se v celoti financira s strani  zgoraj navedenih občin Spodnje Savinjske doline.

Simon Jan