28. oktober 2016
56. SREČANJE GASILSKIH VETERANOV IN VETERANK GZS ŽALEC

V petek, 21. oktobra 2016 ob 18:00 uri je komisija za veterane GZ Žalec v Domu krajanov v Taboru organizirala srečanje veteranov in veterank. Srečanja se je udeležilo 191 veterank in veteranov in kar nekaj vabljenih gostov.
Srečanje se je pričelo s pozdravom vseh udeležencev in naslednjih gostov: predsednika  GŽ Žalec Edvarda Kuglerja, predsednika sveta veteranov Gasilske zveze Slovenije Jožeta Smoleta, predsednico komisije za veterane SŠ regije Savino Naraks, podžupana občine Tabor Ludvika Miklavca, podžupana občine Polzela Igorja Pungartnika, podžupana občine Žalec Roberta Čehovina, poveljnika GPO Tabor Ivana Derča, predsednika komisije GZ Zgornje Savinjske doline Franca Matjaža, predstavnika komisije za veterane GZ Šmarje pri Jelšah Ferdinanda Stoparja, predsednika komisije za zgodovino GZ Žalec in fotografa Francija Čretnika.
Po programu, ki ga je vodila strokovna sodelavka GZ Žalec Sabina Sorčan, je sledil  bogat kulturni program, ki so ga pripravile učiteljice in učenci OŠ Tabor ter članice skupine Pevke treh vasi.
Pregled aktivnosti veterank in veteranov GZ Žalec v preteklem letu je v svojem poročilu predstavil predsednik komisije za veterane Janez Kokovnik. V poročilu so bile prikazane gasilske aktivnosti iz področja gasilske dejavnosti za veterane in veteranke. Lahko se pohvalimo, da je bilo njihovo delo uspešno. Glavne aktivnosti so bile: udeležba na gasilskih tekmovanjih in tekmovanjih s starimi brizgalnami, kjer enote iz GZ Žalec dosegajo zavidljive rezultate tudi na državni ravni, organizacija posveta veteranov ter piknika veteranov in organizacija 56. srečanja veteranov, udeležba na slovesnostih in drugo. Vsem, ki so vložili svoje delo in tako prispevali svoj delež k dosežkom, se je predsednik zahvalil. Zahvalil se je tudi vodstvu zveze za razumevanje in podporo ter pomoč pri izvajanju nalog.
Udeležence so pozdravili tudi gostje, ki so med drugim poudarili, da so veterani in veteranke lahko ponosni na dolgoletno delo in dosežene uspehe, saj so prispevali velik delež k temu, da je gasilstvo danes na tako visokem nivoju. Zahvalili so se tudi komisiji za veterane GZ Žalec na čelu s predsednikom Janezom Kokovnikom, ki skrbi, da imajo veterani v zvezi skozi celo leto na razpolago dovolj aktivnosti za usposabljanje in druženje. Vsem veteranom in veterankam so zaželeli, da ostanejo še naprej tako aktivni in uspešni ter dobrega zdravja.
Na srečanju so bile podeljene plakete veterana za aktivno delo v gasilstvu. Podeljenih je bilo 17 plaket, podelila pa sta jih predsednik GZ Ž Edvard Kugler in predsednik komisije za veterane Janez Kokovnik.
Vsem prejemnikom v imenu GZ Žalec iskrene čestitke in še enkrat hvala za vse opravljeno delo.
Na koncu pa je bila opravljena še slovesna predaja prapora veteranov GZ Žalec iz Gasilskega poveljstva občine Polzela v Gasilsko poveljstvo občine Braslovče, kar sta izvedla praporščaka iz obeh GPO s spremljevalcema ob zvokih koračnice.
Povezovalka je zaključila program srečanja z besedami:
»Spoštovane gasilke in gasilci ter gostje, današnji uradni program 56. srečanja smo uspešno pripeljali do konca. V imenu Gasilske zveze Žalec se zahvaljujem občini Tabor, ki nam vedno omogoči brezplačno uporabo dvorane in pa PGD Ojstriška vas Tabor, še posebej njihovim članicam, za pomoč pri organizaciji srečanja, vas pa vabim na prijetno druženje ob pogostitvi in klepetu.«

Za GZ Žalec Sabina Sorčan

Na slikah nekaj utrinkov s srečanja

FOTO GALERIJA