19. december 2016
LUČ MIRU IZ BETLEHEMA TUDI V TABORU

V ponedeljek, 19.12.2016, sta skavta stega Prebold-Polzela županu Antonu Groblerju predala luč miru iz Betlehema. Plamen je prepotoval dolgo pot iz Betlehema preko Dunaja in Ptuja vse do naših krajev. Ob predaji luči miru je skavt prebral pesem Brez tebe me zebe:

Tvoj dar me iz dneva v dan bodri, me greje, v meni vedno bolj živi. Z Božjo pomočjo gradiva mir, ki bo presegel vsak prepir.

Okoli nas ljudje trpijo ob porazu, živijo vsak v svojem mrazu. Res ni potrebe, da jih zebe, dajmo jim en košček sebe.

Luč miru iz Betlehema je dobrodelna akcija, ki poteka v Sloveniji že 26 let. Plamen Luči oznanja veselo sporočilo miru, povezanosti med narodi, sprejemanje različnosti. Prav v današnjem razburkanem svetu je to sporočilo pomembno ne samo prejeti, temveč ga tudi živeti.

V Sloveniji ga najvišji predstavniki države prejemajo že prav od začetka. V preteklem letu je luč svetila v skoraj 100 000 domovih. Ljudje  ob akciji prispevajo sredstva za dobrodelni namen, ki zaznamuje akcijo že od samega začetka.Več o tem si lahko preberete na: http://lmb.skavt.net

Foto: Saša Zidanšek Obreza