28. marec 2019
PODPIS POGODBE ZA OPRAVLJANJE LOKALNE GASILSKE JAVNE SLUŽBE ZA LETO 2019

V sredo, 20. marca 2019, je v sejni sobi Občine Tabor potekal slavnostni podpis Pogodbe o opravljanju lokalne gasilske javne službe za leto 2019, katere osnova  je Zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami in Zakon o gasilstvu.
Javna gasilska služba, ki jo izvajajo prostovoljna gasilska društva, obsega izvajanje zaščite, reševanja in pomoči ob požarih, naravnih in drugih nesrečah, preventivne naloge, delo z mladimi oz. vzgojo gasilske mladine, pomoč občanom in druge naloge v zvezi z organizacijo in razvojem gasilstva v občini.
Po uvodnih besedah župana in vodstva Gasilske zveze Žalec ter  taborskih prostovoljnih gasilcev, so župan Občine Tabor Marko Semprimožnik, predsednik PGD Ojstriška vas-Tabor Blaž Kovče, predsednik PGD Kapla-Pondor  Ivan Hrastnik, predsednik PGD Loke Davorin Drnolšek in namestnik predsednika Gasilske zveze Žalec Milan Pustoslemšek  z medsebojnim  podpisom pogodbe uredili vsebino, obseg, način opravljanja, financiranje in druge pogoje za delovanje javne gasilske službe za tekoče leto.
PGD in GZ so tako v letu 2019 dolžni opravljati naloge gasilske službe na celotnem območju Občine Tabor, občina pa se  je zavezala, da bo za gasilsko službo v letu 2019 namenila 39.806,57 EUR, od tega 19.000,00 EUR za nakup novih gasilskih oblek.
Vsi so se strinjali, da  občina, gasilska zveza in društva dobro sodelujejo. Župan je v svojem nagovoru med drugim  dejal, da je opravljanje javne gasilske službe pomembno, enako pomembno pa je tudi delo prostovoljnih gasilskih društev, saj so le-ta  pogosto gibalo razvoja kraja. Zahvalil se je tudi vsem gasilkam in gasilcem, ki svoje požrtvovalno delo opravljajo  prostovoljno,  brez plačila. Prav zato je pomembno, da imajo na voljo ustrezno opremo in izobraževanja, ki pripomorejo k varnejšemu delu.

Po uradnem delu je sledilo druženje in  pogostitev z domačimi dobrotami Kmetije Laznik.

Foto in besedilo: