03. januar 2018
Prijava škode zaradi močnega vetra, snega, dežja in poplav dne od 8.12. – 12.12.2017 - OBVESTILO

Na podlagi 22. člena Uredbe o metodologiji za ocenjevanje škode, škodo v gozdovih ocenjuje Zavod za gozdove Slovenije.

Zaradi velike razsežnosti pojava in relativno kratkega roka za oceno, je ocena poškodovanosti oz. škode v gozdovih možna samo na ravni oddelkov oz. odsekov. Zavod za gozdove Slovenije bo sporočil podatke o poškodovanosti po oddelkih/odsekih, le –ti se bodo v aplikaciji za ocenjevanje škode - Ajda pripisali na raven posamezne parcele znotraj oddelka/odseka in sicer po večinskem principu. Posebnega vnosa poškodovanosti gozdov po parcelah torej ne bo. Oceno bo naredil Zavod za gozdove Slovenije.

Občine ne vnašajo podatkov v aplikacijo Ajda. Navodila glede izpisov se še usklajujejo s pristojnimi institucijami in bodo posredovana občinam naknadno.

Ravno tako bo Zavod za gozdove Slovenije ocenil škodo na gozdnih cestah, nato pa se bodo podatki o ocenah škode prenesli direktno v aplikacijo Ajda.