17. marec 2020
TEČAJ ZA PRVE POSREDOVALCE USPEŠNO OPRAVILO PRVIH 23 OBČANOV

Ob koncu meseca februarja 2020,  je v občinski stavbi potekalo izobraževanje v zvezi z usposabljanjem prvih posredovalcev, ki bodo v primeru poziva s strani Nujne medicinske pomoči nudili pomoč življenjsko ogroženim.
Izobraževanje, ki ga je v celoti financirala Občina Tabor,  je vodil doc.dr. Andrej Kravos, dr. medicine, udeležil pa se ga je tudi župan Marko Semprimožnik.
Tečaj je v občinski zgradbi  potekal dva dni zapovrstjo. Prvi dan je bil namenjen predavanjem v zvezi s sistemom nujne medicinske pomoči, prve pomoči pri zastrupitvah, zaustavitvi krvavitev,  imobilizaciji,  temeljnim postopkom oživljanja itd., čemur je sledilo pisno preverjanje znanja, ki so ga vsi kandidati uspešno opravili.
Naslednji dan je obsegal praktične delavnice, na katerih so udeleženci pridobljeno teoretično znanje implementirali v praksi, na lutkah.

V prihodnje sledi podpis dogovora o aktiviranju prvih posredovalcev med Zdravstvenim domom »dr. Jožeta Potrate« Žalec, Upravo za zaščito in reševanje ter Občino Tabor, ki je osnova, da bodo v primeru krvavitev, nezavesti, srčnega zastoja, tujkov v dihalih ipd., poleg uslužbencev Nujne medicinske pomoči, na teren napoteni tudi prvi posredovalci naše občine.