21. april 2022
22. APRIL SVETOVNI DAN ZEMLJE - VABILO NA DAN ODPRTIH VRAT SLOVENSKIH ČEBELARJEV

22. april je svetovni dan Zemlje, katerega namen je opozoriti družbo na dejstvo, da je planet, na katerem živimo, minljiv in ranljiv, zato ga je potrebno ohranjati.   Svetovni dan Zemlje je bil prvič organiziran že leta 1970, od takrat pa se vsakoletno obeležuje v več kot 192 državah. Koordinira ga globalna mreža Dneva Zemlje.

Zavedati se moramo dejstva, da Zemljo najbolj ogroža človek. Zaradi človeka so v nevarnosti rastline, ptice in druge živali, oceani, reke, travniki in gozdovi. Vse našteto je za nas nekako samoumevno, zato si težko predstavljamo, kako bi se sprehajali, če ne bi imeli gozdov, travnikov, živali, rek in kako bi živeli, če bi Zemlja nekoč preprosto nehala obstajati.

Ob dnevu zemlje je prav, da se spomnimo na vse neverjetne oblike življenja, ki jih naš čudoviti planet ponuja. In ker vsi sedaj že dobro razumemo rek, da življenja brez čebel ne bi bilo, je prav, da pomislimo tudi na drobcene, pridne prebivalke zelenega planeta.

Več v prilogi!