12. julij 2017
POGINILA TUDI MEDVEDKA

Žalostno se je končala zgodba medvedje družine, ki so jo v minulih dneh videvali v gozdovih okoli Vranskega. Sinoči okoli 23. ure je na avtocestnem odseku pri Vranskem, na istem mestu, kot je kot približno 20 ur prej verjetno tovorno vozilo povozilo enega od njenih mladičev, osebno vozilo do smrti zbilo še mamo medvedko. Kot nam je povedal Peter Terglav, vodja odseka za gozdne živali in lovstvo na celjski območni enoti Zavoda za gozdove, so nesrečno medvedko včeraj okoli 19. ure člani intervencijske skupine Zavoda za gozdove pregnali iz bližine avtoceste, kamor se je vrnila, ker je očitno pogrešala oziroma zaman čakala mladiče. A se je nesrečna medvedka ponoči spet vrnila na avtocesto.

Policija je bila tokrat o trku medvedke z osebnim vozilom obveščena, vozilo je hudo poškodovano, voznik jo je odnesel brez poškodb. O prvem povoženju medvedjih mladičev, kot smo že poročali, policija ni bila obveščena, povožene so odkrili Darsovi delavci pri rednem nočnem pregledu avtoceste na tem območju.  Omeniti velja, da je zaščitna mreža na tem delu avtoceste visoka okoli 140 centimetrov, kar pa za medvede na predstavlja previsoke ovire, ko jo želijo preplezati.

Vir: Vecer.com