06. november 2017
POLICIJSKA KRONIKA ZA MESEC OKTOBER 2017

V času od 6. do 7. 10. 2017 so bili policisti PP Žalec obveščeni o treh tatvinah v Ojstriški vasi iz garaž in izpod nadstreška, kjer so bile odtujene 4 motorne žage, puhalnik za listje in kardanska gred.
Policisti o slednjem dejanju še zbirajo obvestila in bo podana kazenska ovadba na Okrožno državno tožilstvo v Celju.

16. 10. 2017 so policisti PP Žalec prejeli prijavo o sumu kaznivega dejanja Grožnje v Miklavžu pri Taboru. Po zbranih obvestilih bo zoper osumljenega podana kazenska ovadba na Okrožno državno tožilstvo v Celju.

7. 10. 2017 ob 16:54 uri je bil Operativno komunikacijski center Celje obveščen o prometni nesreči v kraju Kapla, pri odcepu za Ojstriško vas. Na kraju je patrulja PPP Celje ugotovila, da je prišlo do prometne nesreče z udeležbo dveh vozil, kjer so udeleženci zadobili lahke telesne poškodbe. Povzročitelju je bil zaradi izsiljevanja prednosti izdan plačilni nalog.

Drugih varnostno problematičnih dogodkov policisti PP Žalec na območju Občine Tabor niso obravnavali.

Pa še nekaj za gostince, oziroma določila iz Zakona o varstvu javnega reda in mira (ZJRM-1):

21. člen
(javni red in mir v gostinskih obratih in na prireditvah in varstvo mladoletnikov)

(1) Odgovorna oseba pravne osebe ali samostojnega podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, v gostinskem obratu, ki takoj, ko je to mogoče, policiji ne naznani kršitve javnega reda in miru za prekrške iz drugega ali tretjega odstavka 6. člena tega zakona, se kaznuje z globo od 208,65 do 417,29 evrov.
(2) Osebam, mlajšim od 16 let, je med 24.00 in 5.00 uro zjutraj prepovedan vstop in zadrževanje brez spremstva staršev, rejnikov ali skrbnikov v gostinskih obratih in na prireditvah, kjer se toči alkoholne pijače.
(3) Omejitev iz prejšnjega odstavka ne velja za gostinske obrate in prireditve, kjer se toči izključno brezalkoholne pijače.
(4) Odgovorna oseba v gostinskem obratu ali na prireditvi sme od vsake osebe, za katero domneva, da ne izpolnjuje pogojev za vstop v gostinski obrat ali na prireditev, zahtevati, da izkaže svojo starost z javno listino, na podlagi katere se ugotavlja identiteta.
(5) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki osebam, mlajšim od 16 let, med 24.00 in 5.00 uro zjutraj omogoči vstop ali zadrževanje brez spremstva staršev, rejnikov ali skrbnikov v gostinskih obratih in na prireditvah, kjer se točijo alkoholne pijače, se kaznuje z globo od 834,59 do 4.172,93 evrov.
(6) Odgovorna oseba pravne osebe ali podjetnika posameznika ali posameznika, ki samostojno opravlja dejavnost, ki zaposluje druge osebe, se za prekršek iz prejšnjega odstavka kaznuje z globo od 625,94 do 1.252,88 evrov.
(7) Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki ponovno stori prekršek iz petega odstavka tega člena, se kaznuje z globo od 2.086,46 do 4.172,93 evrov

Gorazd TRBOVŠEK

Komandir Policijske postaje Žalec