31. marec 2016
Alenka Kreča Šmid
Raziskava o odnosu voznikov do prehitre vožnje

Javna agencija RS za varnost prometa izvaja raziskavo o odnosu slovenskih voznikov do prehitre vožnje na naših cestah. Hitrost je namreč v najpogostejši vzrok za nastanek prometnih nesreč – zaradi neprilagojene hitrosti se je v letu 2015 zgodilo kar 4.233 prometnih nesreč, 43 nesreč se je končalo s smrtnim izidom, pri čemer je bilo skupno 50 smrtnih žrtev.

S ciljem, da ugotovimo, kako vozniki ocenjujejo stanje na tem področju, kako ocenjujejo sebe in ostale udeležence v prometu ter kaj in kako bi sami spremenili, da bi se stanje izboljšalo, smo pripravili spletno anketo, ki nam bo v nadaljevanju pomagala pri pripravi dodatnih ukrepov.

V želji, da bi v raziskavo zajeli čim širši krog udeležencev v prometu, se tudi na vas obračamo s prošnjo, da na omenjeni vprašalnik odgovorite.

Povezava na spletni vprašalnik: https://www.1ka.si/a/87558. Za  reševanje se vam že vnaprej najlepše zahvaljujemo.

Lep pozdrav.
Miha Mohor
Skupnost občin Slovenije

Vmesnik
Prilagodite vmesnik, da bo lažja uporaba za različne pogoje.
To upodablja dokument v visokokontrastnem načinu.
S tem se dokument prikaže kot bel na črnem
To lahko pomaga tistim, ki imajo težave pri obdelavi hitrih premikov zaslona.
To naloži pisavo, ki je lažja za branje za osebe z disleksijo.