• Prostovoljstvo
23. maj 2017
ŠTEVILO PREJEMNIKOV POMOČI V HRANI SE JE ZMANJŠALO

S strani RK OZ Žalec smo prejeli:

Žalec, 22. 5. 2017 – V Rdečem križu Slovenije – Območnem združenju Žalec ugotavljajo, da se je število prejemnikov pomoči v hrani v prvem letošnjem četrtletju zmanjšalo.
Konec lanskega leta je bilo v evidenci vpisani 471 družin s povprečno tremi družinskimi člani iz vseh šestih občin Spodnje Savinjske doline, od tega 18 družin iz Občine Tabor. Letos so v žalskem območnem združenju RK delili hrano dvakrat: februarja prehranske pakete z večinoma konzervirano hrano in prašek ter aprila več izdelkov: moko, testenine, mleko, olje, riž, fižol in pelate. Po hrano se je oglasilo 394 družin, od tega 14 iz Taborske občine.
Še vedno pa socialno ogroženi, predvsem iz mestnih središč, potrebujejo oblačila in obutev ter pomoč pri plačilu osnovnih položnic.