• Turizem
21. julij 2015
Alenka Kreča Šmid
Po dežju ali soncu – vedno med prvimi!

Člani Društva podeželske mladine Tabor smo se tudi to leto udeležili regijskih kmečkih iger, tokrat v Šentjurju. Najprej sta bila na vrsti Luka in Klavdija s košnjo ter grabljenjem. Potem pa nam jo je zagodel dež in skoraj smo ostali brez drugih iger. Po majhni spremembi načrta smo le izvedli še eno igro z jabolki. Ne maramo se hvaliti … a kaj, ko smo blesteli! Naš kosec Luka Bastl Enci je osvojil odlično drugo mesto med 9 kosci. Po doooolgem premisleku sodnikov zaradi izenačenega rezultata prvega in drugega mesta pa smo skupno dosegli drugo mesto. Pa nič za to! Že naslednji teden smo se udeležili državnih kmečkih iger. Terena v Šmihelu nad Mozirjem resda nismo bili vajeni, a vseeno nam je šlo dobro od rok. Namesto dežja pa nas je pozdravilo sonce, ki je na nas pustilo kar nekaj sledi. Enako kot na regijskih kmečkih igrah so tudi te otvorili kosci in grabljice. Navijači pa smo jih spodbujali iz sence. Sledila je obširna predstavitev kmetijske mehanizacije. Čeprav se na to pretirano ne spoznam, moram priznati, da je na daljavo vodena kosilnica zdaj na mojem seznamu želja. Po predstavitvi smo nadaljevali z igrami, ki so nas resnično nasmejale. Proti večeru pa so naša lačna dekleta le prišla do malice. Pri razglasitvi rezultatov so bila naša pričakovanja skromna, ampak bolj kot so se bližala prva tri mesta, bolj so nam kotički ustnic uhajali k ušesom. Na državnih kmečkih igrah 2015 je Društvo podeželske mladine Tabor osvojilo nepričakovano, odlično, zasluženo in sladko tretje mesto! Psst … mogoče bomo naslednje leto organizirali regijske kmečke igre, za to si junija kar vzemite dopust.

Anja Terglav, članica ta´bolš društva

FOTO GALERIJA