16. julij 2021
Alenka Kreča Šmid
CEPLJENJE PROTI COVID-19 BREZ PREDHODNEGA NAROČANJA

V Zdravstvenem domu Žalec za petek, 23. 7. 2021, načrtujemo akcijo cepljenja proti Covid-19 brez predhodnega naročanja. Cepljenje nenaročenih bo potekalo med 12.30 in 14.00 uro v Kulturnem domu Žalec (Dom II. slovenskega tabora Žalec, Aškerčeva 9a ).

28. april 2016
Alenka Kreča Šmid
Prekinjena dobava električne energije

Elektro Celje, Nadzorništvo Polzela, obvešča odjemalce električne energije, da bo zaradi rednih vzdrževalnih del na elektroenergetskih napravah prekinjena dobava električne energije na območju transformatorskih postaj: Dragopolje, O.S. Kapla, Kapla Jakc, Vindija, Pondor, Ojstriška vas, Tabor, Tabor novo naselje, Tabor Žilnik, Tabor Dol, Šmiklavž, Loke Ropret, Loke Tabor, Ojstrica in Črni vrh

◾v torek, 3. maja 2016 med 12.00 in 14.30.

Zaradi organizacijskih ali vremenskih razlogov si pridržujemo pravico do preklica/odpovedi del.

Elektro Celje

29. november 2022
VABILO - PRIHOD MIKLAVŽA
27. oktober 2022
VAM VAŠE OSEBNO IME NI VŠEČ ALI PA GA IZ KAKŠNIH DRUGIH RAZLOGOV ŽELITE SPREMENITI?

Naše ime nas spremlja celo življenje. Pojem, sestavo in določitev osebnega imena ter pogoje za njegovo uporabo in spremembo ureja Zakon o osebnem imenu. Osebno ime služi za razločevanje ter identifikacijo fizičnih oseb. Državljanu zagotavlja identiteto in ga je dolžan uporabljati. Osebno ime je sestavljeno iz imena in priimka, ki sta vsak zase lahko sestavljena iz več besed, ki tvorijo celoto.

27. oktober 2022
VABILO NA BREZPLAČNO USPOSABLJANJE SPREMLJEVALCEV SLEPIH IN SLABOVIDNIH

Zveza društev slepih in slabovidnih Slovenije obvešča o prihajajočem usposabljanju 26. novembra 2022 v Ljubljani.

Več v prilogi!

26. oktober 2022
MOTENA OSKRBA S PITNO VODO V NASELJU LOKE

Uporabnike pitne vode v naselju Loke, obveščamo, da bo zaradi nujnih vzdrževalnih del motena oskrba s pitno vodo v ČETRTEK, 27.10.2022, med 9. in 12. uro.

JKP Žalec se zahvaljuje za razumevanje !

18. oktober 2022
PROJEKT BIORAZGRADLJIVE HMELJSKE VRVICE - POROČILO ZA JAVNOST
17. oktober 2022
OBVESTILO JKP D.O.O., ŽALEC

Na območjih Matk, Šešč, Šempetra, Grušovelj in Ločice ob Savinji še vedno velja ukrep prekuhavanja. Ukrep bo odpravljen, ko bodo vzorci vode dvakrat zapored zdravstveno ustrezni. Analiza vzorcev prvega testiranja, ki so bili odvzeti v nedeljo, 9. 10. 2022, je pokazala, da so zdravstveno ustrezni in brez prisotnih norovirusov. Analizo drugega testiranja pričakujemo najpozneje v torek naslednji teden.

Ob preklicu razglasitve ukrepa prekuhavanja bomo uporabnikom podali tudi navodila o izpiranju hišnih vodovodnih omrežij.

Hvala za razumevanje.

JKP Žalec

14. oktober 2022
POČASTITEV DNEVA SPOMINA NA MRTVE

Župan Občine Tabor Marko Semprimožnik bo dan spomina na mrtve počastil z obiskom in prižiganjem sveč na naslednjih obeležjih:

četrtek, 28. oktober

pokopališče Frankolovo:

grob častnega občana Leopolda Selčana,

pokopališče Žalec:

grob častnega občana Maksimilijana Lesjaka.

petek, 29. oktober

Dom krajanov Tabor:

spominska plošča NOB,

Lepe trate – Črni Vrh:

spomenik padlim partizanom,

Presedle:

spomenik padlim partizanom,

23. september 2022
GRADBENA DELA, ZA KATERA NI VEČ POTREBNO GRADBENO DOVOLJENJE

Gradbeni zakon (GZ-1), ki se je začel uporabljati 1. junija letos, investitorjem oziroma lastnikom objektov prinaša pomembno ugodnost, saj za določena gradbenega dela ni več potrebno gradbeno dovoljenje. Uveden je pojem manjša rekonstrukcija, ki premošča vrzel med vzdrževalnimi deli in rekonstrukcijo. To so dela, ki presegajo vzdrževalna dela na objektu, hkrati pa se ne uvrščajo več pod rekonstrukcijo, za katero je bilo potrebno po stari gradbeni zakonodaji obvezno pridobiti gradbeno dovoljenje.