Zdravje in lepota

22. februar 2022
CEPLJENJE ZA NENAROČENE PROTI COVID-19 V ČETRTEK, 24.02.2022

Cepljenje proti COVID-19 bo potekalo v ČETRTEK, dne 24. 2. 2022, od 10. do 13.00 ure. Lokacija cepljenja je prizidek ZD ŽALEC (prostori Centra za krepitev zdravja).

Na cepljenje lahko pridete brez predhodnega naročanja. Cepili bomo s cepivom PFIZER-BioNTech. Udeležite se lahko vsi od vključno 18. leta dalje (mladostniki stari 12-18 let, morajo biti v spremstvu staršev),  ki nimate znakov bolezni (povišana telesna temperatura, slabo počutje, kašljanje, izcedek iz nosu…). S seboj morate imeti zdravstveno izkaznico in osebni dokument.

10. februar 2022
CEPLJENJE PROTI COVIDU-19

Cepljenje proti COVID bo potekalo v ČETRTEK, dne  10.2.2022, od 10. do 13. ure. Lokacija cepljenja je prizidek ZD ŽALEC (prostori Centra za krepitev zdravja). Na cepljenje lahko pridete brez predhodnega naročanja. Cepili bomo s cepivom PFIZER-BioNTech.

Udeležite se lahko vsi od vključno 18. leta dalje (mladostniki stari 12-18 let, morajo biti v spremstvu staršev), ki nimate znakov bolezni (povišana telesna temperatura, slabo počutje, kašljanje, izcedek iz nosu…).

02. februar 2022
CEPLJENJE PROTI COVID-19

Cepljenje proti COVIDu bo potekalo v ČETRTEK, 3.2.2022, od 10. do 13. ure. Lokacija cepljenja je prizidek ZD ŽALEC (prostori Centra za krepitev zdravja).

Na cepljenje lahko pridete brez predhodnega naročanja. Cepili bomo s cepivom PFIZER-BioNTech. Udeležite se ga  lahko vsi od vključno 18. leta dalje (mladostniki stari 12-18 let, morajo biti v spremstvu staršev), ki nimate znakov bolezni (povišana telesna temperatura, slabo počutje, kašljanje, izcedek iz nosu…).

26. januar 2022
BREZPLAČNA PREDAVANJA IN DELAVNICE S PODROČJA SAMOOSKRBE

Svetovalni center za spodbujanje sonaravnega vrtnarjenja  Vransko v sodelovanju z Ekoci vabi na brezplačna predavanja in delavnice.

Več v prilogi!

24. januar 2022
CEPLJENJE ZA NENAROČENE PROTI COVID-19 V ČETRTEK, 27. JANUARJA 2022

Cepljenje proti COVID bo potekalo v ČETRTEK  dne 27. 01. 2022, od 10:00 do 13:00 ure. Lokacija cepljenja je prizidek ZD ŽALEC (prostori Centra za krepitev zdravja).

Na cepljenje lahko pridete brez predhodnega naročanja. Cepili bomo s cepivom PFIZER-BioNTech. Udeležite se lahko vsi od vključno 18. leta dalje (mladostniki stari 12-18 let, morajo biti v spremstvu staršev), ki nimate znakov bolezni (povišana telesna temperatura, slabo počutje, kašljanje, izcedek iz nosu…).

ZD Žalec

PROGRAM ZORA REŠUJE ŽIVLJENJA TUDI V ČASU EPIDEMIJE COVID-19

Od 17. do 23. januarja 2022 poteka 16. Evropski teden preprečevanja raka materničnega vratu. Rak materničnega vratu je med raki izjema, saj o njem vemo dovolj, da lahko preprečimo skoraj vsak nov primer tega raka. Če je dekle cepljeno proti HPV in se po 20. letu starosti redno udeležuje presejalnih pregledov, je verjetnost, da bo zbolela s tem rakom, izjemno majhna. V Sloveniji imamo organizirani populacijski presejalni program za zgodnje odkrivanje predrakavih sprememb materničnega vratu (DP ZORA) že od leta 2003.

CEPLJENJE PROTI COVIDU V ČETRTEK, 20. JANUARJA 2022

Cepljenje proti COVID bo potekalo v četrtek, 20. januarja 2022, od 10. do 13. ure. Lokacija cepljenja je prizidek ZD ŽALEC (prostori Centra za krepitev zdravja). Na cepljenje lahko pridete brez predhodnega naročanja. Cepili bomo s cepivom PFIZER-BioNTech.

Udeležite se lahko vsi od vključno 18. leta dalje (mladostniki stari 12-18 let, morajo biti v spremstvu staršev),  ki nimate znakov bolezni (povišana telesna temperatura, slabo počutje, kašljanje, izcedek iz nosu…). S seboj morate imeti zdravstveno izkaznico in osebni dokument.

UKINITEV HITREGA ANTIGENSKEGA TESTIRANJA

Zaradi zmanjšanja povpraševanja po hitrem antigenskem testiranju v ZD dr. Jožeta Potrate Žalec ter hkrati povečane potrebe po zdravstvenem osebju na PCR testiranju do nadaljnjega UKINJAMO množično testiranje. Hitro antigensko testiranje je mogoče opraviti vse dni v tednu na bližnjih lokacijah (trgovina Tuš, SPAR, …).

ZD dr. Jožeta Potrate Žalec

17. januar 2022
HITRO ANTIGENSKO TESTIRANJE NA SARS-COV-2 OD 17. DO 20. JANUARJA 2022

V ZD Žalec se bo v naslednjem tednu izvajalo hitro antigensko testiranje na okužbo z novim koronavirusom, v  Domu II. slovenskega tabora Žalec, Aškerčeva 9a, po sledečem razporedu:

ponedeljek, 17.1., med 8. in 10. uro,

sreda, 19.1.,  med  15. in 18. uro in

četrtek, 20.1.,  med 15. in 18. uro.

13. januar 2022
VABILO K DAROVANJU KRVI

V Žalcu, Šempetru, Preboldu ter na Polzeli in Vranskem bodo izvedli 13 krvodajalskih akcij.

V zadnjih dveh letih je žalsko območno združenje RK s krajevnimi organizacijami RK ter transfuzijskima službama ZTM Ljubljana in SB Celje organiziralo terenske krvodajalske akcije zaradi koronavirusa na prilagojen način. S tem bodo nadaljevali tudi letos. Transfuzijske službe morajo zagotavljati nemoteno zdravljenje s krvjo, zato je darovanje krvi nujna zdravstvena storitev in krvodajalcem ni potrebno izpolnjevati PCT-pogoja.