15. marec 2020

TEL. 03 705 70 80, FAX: 03 705 70 86   E-POŠTA: info@obcina-tabor.si

Datum: 15. 3. 2020

Spoštovani občani,

ker elektronska komunikacija ne doseže vseh gospodinjstev, smo se odločili, da vam tudi v pisni obliki posredujemo ukrepe in navodila v povezavi s preprečevanjem okužb z novim virusom.
 Na predlog župana je Civilna zaščita sprejela naslednje odločitve:

Ukrepi Civilne zaščite Občine Tabor

- Dom krajanov Tabor se je zaprl za vse zunanje uporabnike 12. 3. 2020. Do preklica odpadejo vse športne, kulturne ali kakršne koli druge prireditve v dvorani in društvenih prostorih. Odpadejo tudi vsi dogodki in prireditve v Občini Tabor, vključno s Šentjurskim sejmom.

- Ukinjena je uporaba sejne sobe Občine Tabor za vse zunanje uporabnike. Do nadaljnjega Občina Tabor nima uradnih ur za poslovanje s strankami, dosegljiva pa je po elektronski pošti info@obcina-tabor.si, po telefonu (03) 705 70 80 oz. po navadni pošti.

- Vse gostinske obrate in ostale zasebne ustanove (frizerstva, cvetličarne, kozmetični saloni) in objekte, ki so namenjeni širšemu krogu ljudi, se s 15. 3. 2020 zapre do preklica.

- Potek morebitnih pogrebnih slovesnosti je v skladu z odredbo zelo omejen. O podrobnostih se bomo po potrebi dogovarjali sproti.

- Vsi, ki nimate možnosti dostopa do trgovine ali lekarne, si lahko na telefonski številki 041 335 271 (Marko) naročite nujno potrebna živila ali zdravila, ki vam jih bo civilna zaščita dostavila v doglednem roku, hkrati pa bo preverjala upravičenost do pomoči. Občane opozarjamo, da ne nasedajo prevarantom, ki so se v tem času pojavili pod pretvezo, da nudijo pomoč! Civilna zaščita denarja ne zahteva vnaprej, ampak ob predložitvi računa ter predaje naročenih živil oziroma zdravil.

Ta oblika pomoči je namenjena:
- družinam, katerim je odrejena stroga izolacija;
- starejšim osebam, ki nimajo drugih možnosti za oskrbo s hrano in zdravili;

- Z dnem 18. 3. 2020 svoja vrata do preklica zapirata tudi Pogodbena pošta Tabor in TIC.

- Prepovedana so vsa javna zbiranja in druženja ljudi na javnih površinah, pri čemer izpostavljamo igrišča in otroška igrala.

- Starše pozivamo, da ne dajejo otrok v varstvo starim staršem, kroničnim ali rakavim bolnikom, ker so le-ti najbolj ogrožena skupina.

- V nadaljevanju spremljajte navodila s strani občine in države, ki so objavljena v medijih.

Drago Vranič, l.r.
Poveljnik Civilne zaščite Občine Tabor Marko Semprimožnik